برگزاری جشن تولد کودکان

اگر تصمیم به برگزاری جشن تولد کودک برای تک فرزند یا یکی از فرزندان خود را دارید، حتما با وسواس زیادی نسبت به برگزاری مراسم تولد گرفته از پذیرایی تا تم تولد کودک و غیره دقت می کنید.

برگزاری جشن تولد کودکان

برای برگزاری جشن تولد کودک به چه نکاتی توجه کنیم؟

برای این که جشن تولد کودک خود را به بهترین شکل برگزار کرده و هیچ نقص و کاستی در آن نباشد، باید تمام فاکتورهای زیر را در نظر بگیرید:

 • محل برگزاری جشن را تعیین کنید

شما ممکن است بخواهید جشن تولد کودک خود را در منزل برگزار کرده و یا آن را در مهد کودک و یا یک سالن جشن بگیرید.

 • لیست دعوت خود را تهیه کنید.

پیش از خرید کردن، تصمیم بگیرید که چه کسانی را دعوت خواهید کرد.

 • کارت های دعوت را تهیه کنید.

پس از این که لیست مهمانان خود را با دقت انتخاب کردید، کارت تولدی کودکانه و مطابق با سلیقه ی فرزند خود تهیه کنید. بهتر است برای خرید کارت تولد حتما وی را با خود همراه برده و بخواهید که با پسند و سلیقه ی خودش کارت دعوت دلخواه را انتخاب کند.

 • سرگرمی ها را تعیین کنید

در جشن تولدها برپایی سرگرمی های دورهمی ایده ی بسیار خوبی خواهد بود. تنها کافی ست که کمی خلاق بوده و برنامه های جذاب و سورپرایز کننده ای را برای شب جشن در نظر بگیرید. شما ممکن است بخواهید از مسابقات کوچک بهره ببرید.

 • تزئینات سقفی و دیواری + بادکنک آرایی

کودکان عاشق بادکنک آرایی و استفاده از تزئینات هیجان انگیز روی دیوارها، سقف و غیره هستند. حتما در برگزاری جشن تولد کودکان از این گونه تزئینات استفاده کنید، زیرا آن ها به این شکل فوق العاده شاد و هیجان زده خواهند شد.

برگزاری جشن تولد کودکان
 • استفاده از تم تولد کودک

یکی از چیزهایی که در شمار تزئینات و شکل دادن به جشن های تولد مورد استفاده قرار می گیرد، تم تولد کودک است. تم های تولد کودکانه جزء لاینفک جشن تولدهای امروزی شده اند و کودکان از همراه شدن تم های تولد دخترانه یا پسرانه با مراسم تولد خود، فوق العاده به وجد آمده و خوشحال خواهند شد.

شما باید در انتخاب تم تولد کودک دقت کافی داشته باشید و حتما از فرزند خود بخواهید که در این انتخاب همراهی تان کند.

البته بعضی از والدین ممکن است ترجیح بدهند که از اصل غافلگیری استفاده کرده و همه چیز را برای شب تولد به شکل یک سورپرایز نگاه دارند.

برگزاری جشن تولد کودکان
 • موزیک های شاد و کودکانه آماده کنید

برای این که جشن تولد کودکان رنگ و بوی جذاب تری به خود بگیرد، باید به فکر موزیک نیز باشید. موزیک های شاد و کودکان برای جشن بچه ها عالی هستند. آن ها ممکن است بخواهند با ترانه ها همسرایی کرده و صدای شیرین خود را در فضای شادی و طرب بیامیزند.

 • سفارش کیک مطابق با سلیقه ی کودک

در مورد سفارش کیک دقت کافی داشته باشید. امروزه هنگام سفارش کیک می توانید هر طرحی را که مایل هستید، درخواست کرده و قنادها می توانند از تمام تصاویر روی کیک ها استفاده کنند.

حتی شما می توانید خارج از طرح های موجود در قنادی، عکس یا تصویر مورد نظر خود را به قنادی داده و بخواهید تا آن را بر روی کیک چاپ کند.

به این شکل می توانید محبوب ترین تصاویر فرزند خود را روی کیک شب تولد قرار داده و با آوردن آن به میان میهمانی، هیجان و شادی را به اوج برسانید.

 • تدارک شام همراه با فینگرفودهای کودکانه

شام تولد بستگی به این دارد که میهمانان را بیشتر کودکان تشکیل داده باشند، یا پذیرای بزرگسالان باشید. برای مراسم تولدهایی که بیشتر میهمانان را کودکان شامل می شوند، بسیار جالب و جذاب خواهد بود که در کنار شام اصلی، از فینگرفودهای کودکانه استفاده نمایید. این فینگرفودها می توانند در اشکال و قالب های مختلف بوده و با رنگ بندی های جذاب و اشتهاآور، همراه باشند.

 • باز کردن کادوها

اگر بخواهید حین باز کردن کادوها احساس خوشایندی در کل جمع به وجود بیاورید، توصیه می کنیم که شما هم به کمپین کادوهای دو طرفه بپیوندید. رسم نسبتا جدیدی ست، اما آن را بسیار جالب خواهید یافت. شما می توانید هدایای کوچک و یا حتی ارزان قیمتی تدارک دیده و در جشن تولد به تمامی کودکانی که به عنوان میهمان حضور پیدا کرده اند، تقدیم کنید. به این شکل در حین آن که فرزند شما هدیه های شب تولد خود را باز کرده و از دیدن آن ها ذوق زده می شود، تمام کودکان دیگر حاضر در میهمانی نیز هیجانی در میان دستان خود دارند. به این شکل موفق شده اید که تمامی قلب های کوچک و ظریفی را که در میهمانی جشن تولد می تپند را خوشحال ساخته و اجازه ندهید تصورات بعضا دردناک کودکانه، قلب کوچکی را اندوهگین از میهمانی کودک شما، روانه سازد.

 • فیلم برداری را فراموش نکنید

با تدارک دیدن جشن، حتما می خواهید یادگاری قابل توجهی از آن داشته باشید. به همین دلیل قبل از زمان شروع میهمانی، دوربین عکس برداری و فیلم برداری خود را آماده ساخته و همه چیز را در ارتباط با آن ها تست کنید تا مشکل احتمالی به وجود نیاید.

اما اگر دوربین عکاسی یا فیلم برداری ندارید و مایل به پرداخت هزینه برای دعوت کردن فیلمبردار و عکاس نیز نیستید، هیچ جای نگرانی وجود ندارد. گوشی های هوشمند امروزی بهترین دوربین ها را دارند و شما به راحتی می توانید با گوشی موبایلی که در دست دارید، از لحظات شیرین و جذاب مراسم تولد فیلمبرداری کرده و در جای مناسب نیز عکس برداری کنید.

در نهایت به یاد داشته باشید که بهترین مراسم جشن تولد، لزوما آن هایی نیستند که با هزینه های گزاف برگزار می شوند. شما می توانید با هزینه های محدود و شرایطی ساده، جشنی فوق العاده شاد با میهمانانی پرانرژی و سرزنده تدارک ببینید.

دیدگاه‌ها 0

*
*