سرگرمی برای تولد بچه ها

اگر به فیلم ها و ویدیوهای جشن تولد بچه های دهه ۵۰ و ۶۰ نگاهی بیاندازید یا خاطرات جش تولدهای آن دوره را مرور کنید حتما این نکته نظر شما را هم جلب خواهد کرد که مهم ترین نقش بچه ها در جشن تولدشان فوت کردن شمع های کیک بود یا اگر خیلی بهشان لطف می کردند اجازه می دادند که یک یا دو عدد از بادکنک های رنگی که به عنوان تزیین به در و دیوار نصب می شد را بترکانند.

پایان اکثر این جشن تولدها به گریه کردن بچه ها ختم می شد زیرا بچه ها یا به دلیل گفت و گوی بزرگترها با همدیگر و توجه نکردن به آنان، صبر و حوصله شان تمام می شد و گریه می کردند یا به خاطر شلوغ کردن با بچه های فامیل کتک می خوردند.

اما در دروه ی حاضر خواسته ی بچه ها در اولویت قرار دارد. معمولا از یک یا دو ماه قبل از روز تولد، یافتن ایده های جدید برای برگزاری جشن تولدی بی نظیر دغدغه ی ذهنی پدر و مادرها است. آنان به این فکر  می کنند تا زمینه ای را فراهم کنند که بچه ها نهایت لذت را برده و خاطره ای خوب از جشن تولد در ذهنشان ثبت گردد.

در نظر گرفتن سرگرمی های جذاب برای بچه ها در جشن تولد، از مهم ترین نکاتی است که باید بدان فکر شود؛ زیرا معمولا اوقاتی که بچه ها در میان همسالانشان قرار می گیرند، به دنبال راهی برای بازی و سرگرمی هستند تا حسابی از کنار هم بودن لذت ببرند.

خوشبختانه با ورود شخصیت های کارتونی مورد علاقه ی بچه ها در لوازم و اقلام جشن تولد در قالب تم تولد، روز تولد بچه ها را به رویایی ترین روز زندگی آنان تبدیل کرده است. استفاده از تم تولد دخترانه و تم تولد پسرانه ، ایده های خوبی برای فراهم کردن زمینه سرگرمی و بازی برای بچه ها ایجاد خواهد کرد.

با ما در این مقاله همراه شوید تا ایده های سرگرمی های متناسب با تم تولد مینیون را برای شما مطرح کنیم.

سرگرمی هایی متناسب با تم تولد مینیون

برگزاری یک جشن تولد مینیونی می تواند خیلی هیجان انگیز و لذت بخش باشد. اکثر بچه ها عاشق این شخصیت های کارتونی هستند و با دیدن کارتون آن ها خنده بر لبانشان می نشیند. جالب است که حتی مشاهده این شخصیت های کارتونی برای بزرگ ترها نیز خیلی جذاب است.

و اما برویم سراغ سرگرمی و بازی هایی که می توان با این شخصیت های بانمک ایجاد کرد.

سرگرمی اول : ساخت مینیون های سنگی

سرگرمی برای تولد بچه ها

مواد موردنیاز سرگرمی اول :

  • سنگ به تعداد مورد نیاز
  • رنگ مخصوص رنگ آمیزی
  • عکس شخصیت های مختلف مینیون ها

با همین وسایل ساده می توانید یک سرگرمی بی نظیر و جذاب برای بچه ها فراهم کنید. یک میز تهیه کرده و از سفره ی تم تولد به عنوان رومیزی استفاده کنید. وسایلی که برای این سرگرمی لازم است را روی میز بچینید و اطراف میز را با صندلی پر کنید.

تمامی نکاتی که به آن ها اشاره شد از جمله استفاده از سفره های تم تولد ، قطعا برای ایجاد شور و هیجان در بچه ها موثر خواهد بود.

زمانی که نیمه اول مهمانی سپری شد یعنی مراسم فوت کردن شمع و باز کردن کادوها به پایان رسید، بهترین زمان برای مشغول کردن بچه ها با سرگرمی های در نظر گرفته شده است.

بعد از نشستن بچه ها دور میز سرگرمی، از آن ها بخواهید که هر نفر عکس یکی از شخصیت های مینیونی را روی سنگ نقاشی کند و در آخر نیز اسم خود را پشت مینیون های سنگی بنویسند.

این مینیون های سنگی جذاب می توانند به عنوان یک یادگاری متفاوت برای صاحب تولد باشد یا حتی می توان این مینیون های سنگی را در جعبه های مخصوص گیفت قرار داد و به عنوان یک یادگاری جذاب به میهمانان که همان بچه ها هستند، هدیه داد.

سرگرمی دوم : ساخت مینیون های بشقابی

سرگرمی برای تولد بچه ها

مواد موردنیاز ساخت مینیون های بشقابی :

  • بشقاب پلاستیکی ساده به تعداد موردنیاز
  • رنگ مخصوص رنگ آمیزی
  • مقوا
  • ماژیک

برای ساخت مینیون های بشقابی طبق عکس بالا باید ابتدا بشقاب ها با رنگ زرد رنگ شوند و سپس عکس هر شخصیت مینیونی با کمک مقوا بر روی بشقاب های پلاستیکی طراحی شود. از این بشقاب های مینیونی می توان به عنوان تابلو روی دیوار اتاق بچه ها استفاده کرد.

استفاده از ایده های جذاب این چنیتی برای تقویت هوش و خلاقیت در بچه ها بسیار موثر خواهد بود و مهم تر اینکه خاطرات شیرینی از جشن تولد در خاطره کودکان نقش می بندد.

با کمک همین ایده های ساده می توانید در هر سال جشن تولدی ویژه و منحصر به فرد برای فرزندان دلبندتان برگزار کنید.

دیدگاه‌ها 0

*
*